„It’s theatre time" - przedstawienie bożonarodzeniowe

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Czwartek, 18 Grudzień 2014 09:44 Wpisany przez Administrator Czwartek, 18 Grudzień 2014 08:48

11 grudnia klasa Vc wraz z p. Agnieszką Iwanicką pokazała społeczności szkolnej przygotowane przez siebie przedstawienie Bożonarodzeniowe w całości wykonane w języku angielskim. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności językowe, aktorskie, ale także i muzyczne (gra na skrzypcach, gitarze i akordeonie). Mali aktorzy zostali docenieni przez uczniów, nauczycieli i zaproszonych rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia. Przedstawienie zostało przygotowane jako praca pozakonkursowa w ramach konkursu „It’s theatre time”.

Film

Jasełka 2014

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Wtorek, 16 Grudzień 2014 13:33 Wpisany przez Administrator Wtorek, 16 Grudzień 2014 13:23

Zapraszamy do obejrzenia jasełek, które zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli w naszej szkole.

Szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

I miejsce w karate!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Poniedziałek, 15 Grudzień 2014 11:57 Wpisany przez Administrator Poniedziałek, 15 Grudzień 2014 11:32

Z radością informujemy, że Pola Zawadzka zajęła I miejsce w Mistrzostwach IOGKF Okinawa CUP Bydgoszcz 2014 w konkurencji KATA. To już kolejny wielki sukces naszej uczennicy.

Polu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Król i morze, czyli jak skutecznie nakręcamy innych na czytanie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Wtorek, 09 Grudzień 2014 17:32 Wpisany przez Administrator Wtorek, 09 Grudzień 2014 17:26

Przyćmienie

Film zrealizowany na potrzeby konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń" przez uczniów uczęszczających do szkolnej świetlicy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 chętnie czytają dobrą literaturę, która pobudza ich wyobraźnię i kreatywność. Młodzi czytelnicy potrafią tworzyć sztukę. To już kolejna inicjatywa po projekcie Miłośnicy Literatury mająca na celu propagowanie czytelnictwa. W planach mamy także czytelniczy blog uczniowski.

Zapraszamy na Mikołajki - 6. grudnia o godz. 10.00

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Piątek, 28 Listopad 2014 14:51 Wpisany przez Administrator Piątek, 28 Listopad 2014 14:37

Mikołaj już biegnie… biegnij i Ty!

A z nami biega się naprawdę przyjemnie i profesjonalnie!

Chcesz się przekonać?

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty

„Mikołajki z PG 19”

Do Publicznego Gimnazjum Nr 19 Sportowego

Czekamy na Ciebie 6 grudnia 2014 roku o godz.10

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek:

• POKAZY SPORTOWE
  • KONKURSY Z NAGRODAMI
  • QUIZY
  • ZAWODY
  • POKAZY DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH I FIZYCZNYCH
  • SPOTKANIE Z UCZNIAMI I NAUCZYCIELAMI
  • ZWIEDZANIE SZKOŁY

…i wiele, wiele innych!

II miejsce w konkursie plastycznym!

Wpisany przez Administrator Piątek, 05 Grudzień 2014 09:09

W dniu 27 listopada 2014 r. odbyła się konferencja nauczycieli bibliotekarzy podsumowująca obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2014 r., pod hasłem "KTO CZYTA KSIĄŻKI – TEN ŻYJE PODWÓJNIE".

Podczas konferencji podsumowano wojewódzki konkurs plastyczny ,,Czy znasz twórczości Tomasza Samojlika?’’ zorganizowany w ramach Podlaskich spotkań z pisarzami, w którym nasz uczeń Kacper Wyrwa zdobył II miejsce. Opiekunami konkursu były panie Monika Szorc i Agnieszka Wyrwa.
Serdecznie gratulujemy!

Spotkanie z pisarką

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Czwartek, 04 Grudzień 2014 13:58 Wpisany przez Administrator Czwartek, 04 Grudzień 2014 13:54

3 grudnia 2014 r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Lipiszko i nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyli w spotkaniu z pisarką, autorką książek dla dzieci nauczycielką i autorką książek logopedycznych Panią Katarzyną Janowicz- Timofiejew. W bibliotece przy ulicy Dobrej Pisarka rozmawiała z dziećmi o książkach i przeczytała książeczkę pt.: "Gwiazdka Antosia". Dzieci słuchały w skupieniu a później rozmawiały o swoich ulubionych utworach.

Po spotkaniu uczniowie podziękowali za owocnie spędzony czas, a pani Ela Lipiszko zakupiła i podarowała bibliotece pięknie wydane książeczki autorki. Serdecznie dziękujemy.