Drodzy Rodzice, Uczniowie
i Przyjaciele naszej szkoły!

Składamy Wam serdeczne życzenia zdrowych i wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Niech ten radosny, pełen refleksji nad życiem czas Świąt przyniesie pokój, miłość oraz nadzieję i siłę w codziennym życiu.

życzy

dyrekcja, nauczyciele
i pracownicy ZS5

Galeria z Misterium Wielkanocnego

Projekt "Cztery żywioły..."

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Środa, 16 Kwiecień 2014 13:19 Wpisany przez Administrator Środa, 16 Kwiecień 2014 11:23

Podsumowanie projektu „Cztery żywioły budowały dzielnicę Bojary”

Cele projektu:

1. Poznanie najciekawszych zakątków dzielnicy Bojary.

2. Zapoznanie się z dokumentacją fotograficzną obrazującą wygląd dzielnicy Bojary z dawnych czasów. Uzmysłowienie uczniom konieczności zachowania w pamięci tego co bezpowrotnie minęło, ale jest częścią naszej historii

3. Kształtowanie postaw społecznych wśród młodzieży opartych na poczuciu współodpowiedzialności za wygląd otoczenia i szacunku do przeszłości i ludzi starszych.

4. Kształcenie umiejętności twórczego działania, poznanie zasad tworzenia fotografii oraz fotocastu.

Sprawozdanie z naszych działań znajduje się na stornie www.CEO.org.pl

Przebieg realizacji zadania.

1. Wrzesień 2013 – akcja promocyjna programu „Kulthurra!”na terenie zespołu Szkół nr 5 w Białymstoku, rozwieszenie plakatów i informacji.

2. Październik 2013 -Organizacja pracy zespołu projektowego, ustalenie zadań do realizacji, podział koła plastycznego na grupy, ustalenie planu pracy.

Więcej: Projekt "Cztery żywioły..."

Poznajemy rzeczywistość PRL

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Wtorek, 15 Kwiecień 2014 14:50 Wpisany przez Administrator Środa, 09 Kwiecień 2014 11:10

Poznajemy rzeczywistość PRL. Dokumentujemy trudną drogę do wolności. Przygotowujemy się do ogólnopolskich obchodów 25 rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce 4 czerwca 1989 roku.

W II semestrze - od lutego 2014 roku do VI 2014 roku uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem Teresy Walczuk nauczycielki języka polskiego, opiekunki Samorządu Uczniowskiego i Moniki Serokin nauczycielki historii realizują ogólnopolski projekt edukacyjno – wychowawczy Centrum Edukacji Obywatelskiej „Solidarna szkoła” (zakładka "Projekty i programy").

Pan dyrektor Bogdan Wróbel, jako uczeń
podczas lekcji prowadzonej przez uczniów

Nasza szkoła została wyróżniona
wpisem na portalu CEO - zobacz

Równolegle realizowany jest projekt o podobnej tematyce „Młodzi dla wolności”(koordynatorzy projektu Monika Serokin nauczycielka historii i Monika Szorc nauczyciel biblioteki szkolnej). Niektóre działania wykonywane są w ramach obu projektów – „Jeden dzień w szkole PRL"

Zobacz film

Zobacz prezentację

Więcej: Poznajemy rzeczywistość PRL

Szkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 13:06 Wpisany przez Administrator Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 13:00

Dnia 2 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego dla klas I-III przygotowany przez panią Renatę Grzybowską-Pawlak i panią Grażynę Wiśniewską.

I miejsce zajęła Anna Wąsowicz z kl. IIId
II miejsce zajęła Patrycja Łoskot z kl. IIIa
III miejsce zajęła Gabriela Kuc z kl. IIc

Mistrzom języka angielskiego serdecznie gratulujemy a wszystkich uczniów kl. I-III zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Dziękujemy również Wydawnictwu Macmillan za honorowy patronat nad konkursem i ufundowanie nagród.

I mijsce o puchar Tymbarku!!!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Sobota, 05 Kwiecień 2014 10:06 Wpisany przez Administrator Sobota, 05 Kwiecień 2014 09:48

Kolejny ogromny sukces klasy Vd naszej Szkoły!”

W turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku

„Z podwórka na stadion” U-12

reprezentanci klasy Vd naszej szkoły zajęli w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się w Sokółce

i awansowali do finałów krajowych,

które odbędą się w Warszawie na

Stadionie Narodowym!!!

To ogromny sukces i wyróżnienie dla naszych zawodników, ich trenerów oraz szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy mocno kciuki za ich występ na arenie, na której występuje nasza Narodowa Reprezentacja !

Z kolei reprezentanci klas III naszej Szkoły U-10 rocznik 2004 także zajęli

w tym turnieju!

Oni również wystąpią na Stadionie Narodowym.

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM ORAZ ICH TRENEROM - NAUCZYCIELOM:

PIOTROWI MATYSOWI, BARTOSZOWI JURKOWSKIEMU

ORAZ MATEUSZOWI WORONIECKIEMU

I ŻYCZYMY ZWYCIĘSTW W FINAŁACH!!!

I miejsce w futsalu!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Sobota, 05 Kwiecień 2014 09:45 Wpisany przez Administrator Sobota, 05 Kwiecień 2014 09:40

Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy Vd naszej szkoły zajęli
w Igrzyskach Miasta Białegostoku Szkół Podstawowych klas piątych w futsalu!!!

W finale pokonali drużyny SP 2 (5:1) i SP 34 (6:0).

Gratulujemy wspaniałej postawy zawodnikom oraz trenerom Piotrowi Matysowi i Bartoszowi Jurkowskiemu!

Nasi laureaci w konkursie fotograficznym

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zmieniony: Czwartek, 03 Kwiecień 2014 11:00 Wpisany przez Administrator Czwartek, 03 Kwiecień 2014 10:52

28 marca odbyło się uroczyste podsumowanie miejskiego konkursu fotograficznego z cyklu "Białystok w moim obiektywie"pt: "Pomniki znane i nieznane". Nasi uczniowie znaleźli się wśród laureatów: Natalia Bobowska z kl. V c zdobyła I miejsce, a Mateusz Sulewski z V c wyróżnienie. Uczniowie przygotowywali prace konkursowe na kole fotograficznym pod kierunkiem p. Moniki Szorc. Serdecznie gratulujemy.