01slaider1.jpg01slaider3un.jpg7slaider8.jpg8slaider9.jpg9slaider11.jpg

Szkolny Budżet Partycypacyjny

Regulamin Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego - zobacz

Film promocyjny - kliknij tutaj lub w obrazek, aby obejrzeć

szk b p 2022

Informacja dla uczestników etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego odbędzie się 20 stycznia 2022r. (czwartek) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku przy ul. Kamiennej 15.

ETAP REJONOWY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego odbędzie się 18 stycznia 2022 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr5, ul. Kamienna 15, Białystok. Zapraszamy uczniów z opiekunami na godz. 9.30 – korytarz II piętro. Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie trwał 90 minut.

Każdy uczeń musi mieć:

- wypełnioną, podpisaną i podstemplowaną kartę kodową

- ważną legitymację szkolną

- nieścieralny czarny lub niebieski długopis

- prosty kalkulator - linijkę

Wyniki finału międzynarodowego konkursu "The Master of Architecture Quiz"

20 grudnia 2021 r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu "The Master of Architecture Quiz" organizowanego w ramach projektu Erasmus+ "The trail of architecture of the region we live in". Uczniowie z Węgier, Turcji, Chorwacji oraz Polski musieli wykazać się wiedzą na temat architektury charakterystycznej dla regionów wszystkich szkół partnerskich.

Zwycięzcy konkurs to:

Zenyep Asra z Turcji (1 miejsce),

Dominika Onikijuk oraz Michał Serokin z Polski (2 miejsce),

Petro Ivo Simon z Węgier (3 miejsce).

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Koordynatorzy projektu Erasmus Plus

Emilia Radziwońska i Monika Serokin

Nasz e-book „Znani i nieznani. Polacy z Białegostoku i Tomska”

loga480

E-book „Znani i nieznani. Polacy z Białegostoku i Tomska” jest efektem pracy uczniów SP5, Gimnazjum 26 w Tomsku oraz nauczycieli. Powstał w ramach realizacji międzynarodowego projektu finansowanego ze środków MEiN na realizację zadania: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych Polaków za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczania w języku polskim ze szkołami Rzeczypospolitej Polskiej”.

okladki600whiteb

Przód i tył okładki e-book'a

E-book do pobrania:

Fromat EPUB - pobierz

Format MOBI (czytniki Kindle) - pobierz

Format PDF - pobierz

Wiesława Kolosa

Agnieszka Bielska

Barbara Buńko

Jerzy Okrasiński

Życzenia świąteczne.

Wszystkim wyznawcom prawosławia najserdeczniejsze życzenia świąteczne
składa
Dyrekcja szkoły.

Zbiórka pieniędzy na operację pana Krzysztofa

cart

12.12.2021 wolontariusze SKC uczestniczyli w zbiórce pieniędzy przy kościele Matki Bożej Fatimskiej na operację pana Krzysztofa Łupińskiego. Dzięki ich pracy udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych.

Dziękujemy :)

Kartki bożonarodzeniowe

kartkijpg

W dniach 7-9 grudnia wolontariusze SKC sprzedawali własnoręcznie wykonane kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dochód został przeznaczony na operację pana Krzysztofa Łupińskiego.