Pierwsze miejsce Mateusza i Agnieszki Kurnickich z "Kuźni Talentów" w V Otwartym Rodzinnym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 5 w Białymstoku

5 turniejDn. 10.06.2017 w naszej szkole rozegrany został V Otwarty Rodzinny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 5 w Białymstoku. Organizatorami turnieju byli nauczyciele ZS Nr 5 – p. Marzena Kurnicka i p. Czesław Spisak. W turnieju uczestniczyło 38 zawodników. Jak co roku obecny był także Pan Dyrektor Bogdan Wróbel, który przyglądał się rozgrywkom, a także przekazał puchary i dodatkową nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju (tym razem oprócz pucharu był to również plecak!).
Turniej był na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, iż obecni byli na nim mistrzowie Polski, a także mistrz Europy. W klasyfikacji rodzin pierwsze miejsce i puchar wywalczyła rodzina Kurnickich (rodzeństwo: Agnieszka i Mateusz), drugie miejsce wraz z pucharem należało do rodzeństwa Chomickich (Kingi i Kornela), zaś trzecie miejsce i puchar otrzymały siostry Klara i Matylda Szczotka. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył absolwent SP Nr 5 – Paweł Kozłowski, drugie miejsce również należało do absolwenta SP Nr 5 – Mateusza Kurnickiego, zaś trzecie miejsce zdobyła Kinga Chomicka (wszyscy troje odnieśli po 6 zwycięstw). Najmłodszym uczestnikiem turnieju był pięcioletni Jaś Busiński.
Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki zakupione przez współorganizatora turnieju: "Kuźnię Talentów" Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży.