Wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych

logo pg19Z wszystkich części egzaminu gimnazjalnego uczniowie średnio napisali lepiej niż w województwie i w kraju, z pięciu części egzaminu osiągnęli wyniki wyższe niż średnia w mieście. Na tle wyników ogólnopolskich najlepiej gimnazjaliści napisali egzamin z matematyki na 67% i historii na 68%– zajmując VIII stanin, czyli przedział wyników bardzo wysokich, a z przedmiotów przyrodniczych na 64%-VII stanin, czyli wynik wysoki. Średnia z języka polskiego to 71%, a z języka angielskiego 75%. Wśród uczniów są osoby, które mogą pochwalić się 100% wynikiem z egzaminu i są to zarówno nasi laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych zwolnieni z egzaminu, jak i ci, którzy egzamin pisali. Serdecznie gratulujemy!

Parę zasad bezpieczeństwa dla rodziców i dzieci

Drodzy Uczniowie!

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas wakacji leży w gestii każdego z nas. To prawda, że w przypadku uczniów szkoły podstawowej, to rodzice i opiekunowie troszczą się o bezpieczne wakacje. Jednakże dzieci wcale nie są całkowicie zwolnione z troski o siebie, inne dzieci, czy nawet o swoich rodziców. Także dziecko powinno czasem przypomnieć starszym, o ile jest taka konieczność, o zasadach bezpieczeństwa, których dla ich dobra nie wolno łamać.

Zapozajcie się więc z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oczywiście nie wszystkie da się w tak symboliczny sposób przedstawić. Resztę zasad powinien podpowiedzieć zdrowy rozsądek, którego zawsze należy posłuchać.

Czekamy na Was, wypoczętych, uśmiechniętych i zdrowych, we wrześniu!

bezp internet

Postepowanie w przypadku burzy

RCB BEZP WODA POPR

RCB wichury

RCB BEZP UPALY 1 PNG

Konkurs na wakacyjne zdjęcie

konk wak 2018

Regulamin konkursu - PDF

Turniej Rodzinny o Puchar Dyrektora SP 5

turniej siatka 2018W dniu 17.06.2018 odbył się w naszej szkole już po raz czwarty "Turniej Rodzinny o Puchar Dyrektora SP 5". Do turnieju zgłosiło się 13 par z klasy siatkarskiej.

Po prawie trzygodzinnej emocjonującej grze pierwsze miejsce i złoty medal zajęła Otylia z siostrą Ulą, drugie miejsce Zuzia z Tatą Pawłem, trzecie Kalina z siostrą Zosią.

Jak co roku, to spotkanie rodzinno-sportowe było bardzo miłym wydarzeniem.

Projekt edukacyjny

logo sp5 transp

Cele projektu:

• Poszerzanie wiedzy na temat różnych wydarzeń związanych z trudną drogą Polaków w walce o niepodległość
  • Poznanie miejsc pamięci narodowej oraz postaci związanych z walką o niepodległość
  • Kształtowanie postawy opartej na szacunku do historii i tradycji własnego narodu
  • Kształtowanie potrzeby poznawania własnych korzeni
  • Poszerzenie wiedzy o twórczości patrona szkoły Władysława Broniewskiego ze zwróceniem uwagi na młodzieńcza twórczość dotyczącą walki o niepodległość
  • Rozbudzanie kreatywności w działaniach artystycznych w dziedzinie plastyki, muzyki, fotografii, recytacji i literatury

Więcej: Projekt edukacyjny składający się z cyklu działań w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku w ramach wojewódzkiego Konkursu Metodycznego „Rok Niepodległości”
Projekt pt. : „Wyrastam z Niepodległej i Pięknej……”

Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej

kon j rosDn. 27.04.2018 odbyła się XVI Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. "Miłość do Ojczyzny w twórczości Rosyjskich poetów", zorganizowanego przez Rosyjskie Stowarzyszenie Oświatowe-Kulturalne w Polsce z siedzibą w Białymstoku.

Dn. 04.06.2018 roku miał miejsce Finał Konkursu. Idea Konkursu - popularyzacja poezji Rosyjskiej, poszerzanie wiadomości w tym przypadku o twórcach rosyjskiej kultury i poezji różnych okresów i epok. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach:

- w kategorii szkół podstawowych (kl.4-6)

- w kategorii szkół podstawowych (kl.7-8) oraz szkól gimnazjalnych,

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Piotr Modzelewski (kl.V A) oraz Jarosław Kawecki (IV C). Obaj zajęli II miejsce ex aequo.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem p. Niny Bycul

VI OTWARTY RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W BIAŁYMSTOKU

Komunikat Organizatora - PDF

Konkurs grafiki komputerowej rozstrzygnięty!

maja2018

Wyniki Szkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej „NATURA”. Na konkurs napłynęło 27 prac uczniów klas 4-7. Komisja Konkursowa w składzie:

• Aneta Michalczuk

• Jerzy Okrasiński