obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Życzenia okazji Dnia Edukacji Narodowej, które dostaliśmy od Polonii Tomskiej (z Syberii).

ДУч

Nauczycielom...

Za co można lubić nauczyciela? Czy to zawód, który należy cenić? Zapraszamy do obejrzenia filmu stworzonego z okazji Dnia Nauczyciela. Niech te ciepłe słowa płynące z ust i serc UCZNIÓW Szkoły Podstawowej nr 5 będą najlepszym PREZENTEM, a także mobilizacją do dalszego działania! 

foto

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Matka Boża z Fatimy"

MB FAtimskaKomisja w składzie:

- W-ce dyr.  Agnieszka Sasinowska

- Ks. Proboszcz Jan Grecki

- Elżbieta Sorkowska

- Andżelika Bujnowska

dokonala oceny otrzymanych prac konkursowych. Oto wyniki:

 

W kategorii klas I-III

I mijesce - Gabriela Piłko

W kategorii klas IV-VI

I miejsce - Emila Trębicka

II miejsce - Faustyna Dąbrowska

III miejsce - Ingrida Piesiecka

Kategoria kl. VII i gimnazjum

I miejsce - Alexander Piłko

 

WYSTĘP JANA ŻUBERKA W REPREZENTACJI POLSKI!!!

johny 30 września w Pruszkowie odbył się wyjątkowy, z punktu widzenia chłopców z rocznika 2004, mecz. Pierwszy raz w historii, najlepsi zawodnicy w Polsce w wieku 13 lat zagrali oficjalne spotkanie międzypaństwowe, a ich przeciwnikiem była reprezentacja Słowacji. Nie byłoby w tym niż nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż w wyjściowym składzie Reprezentacji Polski zagrał zawodnik Akademii Piłkarskiej Talent Białystok oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 - Jan Żuberek!!!

Czytaj więcej: WYSTĘP JANA ŻUBERKA W REPREZENTACJI POLSKI!!!

Wycieczka integracyjna klas IVb,IVc,IVd

IMG 4751 25.09.2017 odbyła się wycieczka integracyjna dla klas IVB, IVC, IVD. Klasy wraz z wychowawcami pojechały do Agroturystyki Uroczysko Ruczaj w Karczmisku, za Czarną Białostocką. Na miejscu czekało wiele atrakcji: lepienie z gliny, wykręcanie garnków na kole garncarskim, wykonywanie kartek z papieru czerpanego czy gra terenowa „W krainie legend i baśni”. Po zajęciach w grupach odbyło się ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek i pianek:) Czas wolny można było spędzić na strzelaniu z łuku, puszczaniu baniek mydlanych czy też graniu w piłkę nożną, więc każdy bez problemu znalazł coś dla siebie.

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klas IVb,IVc,IVd

Quest monumentalny

DSC03926 1W ostatnią sobotę września 5- osobowa grupa śmiałków z klas 4 i jeden z klasy 2, pod troskliwą opieką p. Barbary Buńko i dwójki rodziców, wzięła udział w queście monumentalnym. Z pomocą przyszło nam Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Tam otrzymaliśmy książeczki z instrukcjami i mapki, a następnie ruszyliśmy w trasę po 16 pomnikach Białegostoku. Była to ciężka praca polegająca m.in. na uważnym czytaniu i uzupełnianiu brakujących wyrazów w tekście przy jednoczesnym wpisywaniu 2 haseł. W promieniach wrześniowego słońca poznawaliśmy historię nie tylko naszego miasta, ale również Polski. Nikt nie skarżył się, bo wszyscy wiedzieli, że na końcu drogi czeka niespodzianka. I tak po 5 godzinach wędrówki ! dotarliśmy do punktu wyjścia, czyli Centrum L. Zamenhofa, gdzie znaleźliśmy nasz upragniony skarb i wszyscy zostaliśmy mistrzami questu monumentalnego! 

Czytaj więcej: Quest monumentalny

Wycieczka integracyjna klasy 4e i 4a

DSC 0290 1Piękny, jesienny dzień – 27 września, spędziliśmy w Uroczysku Ruczaj. Nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Było strzelanie z łuku, lepienie z gliny, wytwarzanie papieru, wielkie bańki mydlane i wiele innych atrakcji. Wycieczkę umiliło też ognisko z kiełbaskami oraz zabawa z psami, kotami i królikiem. Może tu jeszcze wrócimy.

Uczniowie klasy 4a i 4e wraz z opiekunami:
A. Śliwowską, A. Bujnowską i L. Rode

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klasy 4e i 4a

Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych

1m podstawowe 2017

W niedzielę 24 września w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, rozegrany został Drużynowy Turniej Szachowy Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Turniej został zorganizowany z okazji festynu rodzinnego sportowo-rekreacyjnego osiedla „Mickiewicza” parafii Św. Ojca Pio w Białymstoku. Zawody zostały rozegrany na dystansie 7 rund, tempem 10 minut dla każdego zawodnika, dodatkowo po 5 sekund za każdy wykonany ruch. Naszą szkołę reprezentowali Filip Kudraszow, Oliwier Sienicki oraz Jakub Spisak.

Chłopcy zagrali rewelacyjnie. Warto przypomnieć, że wszyscy są uczniami klasy 1d. Filip i Oliwier mają po 7 lat a Jakub dopiero 6. Pomimo tak młodego wieku zdołali wywalczyć drużynowo pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych w kategorii klas I – III. Ponadto Filip w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce zdobywając 6 punktów z 7 możliwych, wyprzedzając tym samym o wiele starszych kolegów nie tylko ze szkoły podstawowej! Bardzo dobrze zagrał również Oliwier, który zajął 5 miejsce z dorobkiem 5 pkt z 7 a Jakub będąc jednym z najmłodszych uczestników ukończył turniej na 15 miejscu z wynikiem 4 pkt z 7.
Dokładne wyniki turnieju można zobaczyć pod linkiem:  Wyniki