Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych

1m podstawowe 2017

W niedzielę 24 września w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku, rozegrany został Drużynowy Turniej Szachowy Przedszkoli, Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Turniej został zorganizowany z okazji festynu rodzinnego sportowo-rekreacyjnego osiedla „Mickiewicza” parafii Św. Ojca Pio w Białymstoku. Zawody zostały rozegrany na dystansie 7 rund, tempem 10 minut dla każdego zawodnika, dodatkowo po 5 sekund za każdy wykonany ruch. Naszą szkołę reprezentowali Filip Kudraszow, Oliwier Sienicki oraz Jakub Spisak.

Chłopcy zagrali rewelacyjnie. Warto przypomnieć, że wszyscy są uczniami klasy 1d. Filip i Oliwier mają po 7 lat a Jakub dopiero 6. Pomimo tak młodego wieku zdołali wywalczyć drużynowo pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych w kategorii klas I – III. Ponadto Filip w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce zdobywając 6 punktów z 7 możliwych, wyprzedzając tym samym o wiele starszych kolegów nie tylko ze szkoły podstawowej! Bardzo dobrze zagrał również Oliwier, który zajął 5 miejsce z dorobkiem 5 pkt z 7 a Jakub będąc jednym z najmłodszych uczestników ukończył turniej na 15 miejscu z wynikiem 4 pkt z 7.
Dokładne wyniki turnieju można zobaczyć pod linkiem:  Wyniki