obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Z książką w podróż historyczną

100 6435

Z książką w podróż historyczną -

 

- to projekt czytelniczy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego - w którym udział brała nasza Biblioteka. Głównym celem projektu było niekonwencjonalne promowanie i inspirowanie kultury literackiej oraz czytelnictwa, jak również edukacja historyczna, regionalna i obywatelska.

19 października panie z biblioteki wspólnie z uczniami klasy II a i II b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą
.

Konkurs "Nauczyciel na medal 2018"

Informujemy, że trzy nauczycielki SP5, zostały zgłoszona przez uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Nauczyciel na medal 2018". Zachęcamy więc uczniów i rodziców do oddania swego głosu na:

 

J Jasiuk jasiuk
I Kondraciuk PG 174
A Wyrwa Agnieszka Wyrwa

Komórka bez tajemnic

DSC 0390 2W ramach pracy domowej z biologii uczniowie klas piątych wykonywali modele komórek zwierzęcych. Mogli wykorzystać dowolne techniki i materiały. Na zdjęciach widać efekty kreatywności naszych uczniów.

L. Rode

 

 

Czytaj więcej: Komórka bez tajemnic

WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO WARSZAWY

20181008 095749 208.10.2018 uczniowie klas Va, Vb, Vc i Ve wraz ze swoimi wychowawcami wyjechali na wycieczkę szkolną do Warszawy. Odwiedziliśmy Galerię Figur Stalowych, w której oglądaliśmy rzeźby wykonane z elementów znalezionych na złomowisku. Były tam postacie z bajek np. Shrek czy Złomek z bajki „Auta”, a także figury robotów z filmu „Transformers” i samochód z filmu „Batman”. Kolejnym punktem wycieczki była Telewizja Polska, gdzie pokazano nam między innymi studio, w którym nagrywa się relacje sportowe czy program „Jaka to melodia”. Po krótkim spacerze po Starym Mieście przejechaliśmy na PGE Narodowy. Tam mieliśmy możliwość posłuchać ciekawostek na temat stadionu, sportowców i wydarzeń sportowych, które się tam odbywają.  

 

Czytaj więcej: WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO WARSZAWY

Międzyszkolny Konkurs "Wielcy matematycy niepodległej Polski"

plakat wm

 

Bibliografia - pobierz

Formularz zgłoszeniowy - pobierz

Regulamin - pobierz

 

WYJAZD INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS: 4B, 4C i 4D

IMG 20181001 105156 21 października 2018 odbył się wyjazd integracyjny uczniów klas: 4b, 4c i 4d, którzy wybrali się do Centrum turystyczno-rekreacyjnego „Uroczysko Ruczaj” w okolicy Czarnej Białostockiej. Czwartoklasiści zabrali ze sobą wyjątkową pogodę, dobre humory i chęci do wspólnej zabawy. Uczestnicy wyjazdu mogli spotkać się z postaciami z legend i podań ludowych, wywodzącymi się z mitologii słowiańskiej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach papieru czerpanego, garncarskim i ceramicznym, strzelali z łuku, przeciągali linę, uczestniczyli w pokazie gigantycznych baniek mydlanych. Ponadto brali udział w grze terenowej. Wyjazd zakończył się konsumpcją kiełbasek z ogniska i zgodnie uznano go za bardzo udany. Już planujemy następne...: )

Katarzyna Sztok

Czytaj więcej: WYJAZD INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLAS: 4B, 4C i 4D

Wizyta na Syberii w ramach projektu "Razem dla Edukacji"

DSC 1467

 W obecnym roku szkolnym SP 5 uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Razem dla Edukacji” odbywającym się pod patronatem MEN i organizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. W jego ramach realizujemy własny projekt: „Białystok - szlakiem dwóch miast. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.”

Jednym z jego elementów był wyjazd ( od 17 do 22.09) nauczycieli naszej szkoły na czele z p. dyrektorem Bogdanem Wróblem i p. Anną Kietlińską - prezesem „Wspólnoty Polskiej” do Tomska na Syberii.

Nauczyciele odwiedzili m.in. naszą szkołę partnerską - Gimnazjum nr 26 w Tomsku, przedszkole i liceum oraz uczestniczyli w międzynarodowej debacie pt.: „Problem realizacji nauczania wychowującego w szkołach w Rosji i w Polsce: tradycje, doświadczenia, innowacje” zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczny.

Kolejnym etapem pobytu był wyjazd do syberyjskiego Białegostoku - wizyta w szkole podstawowej oraz wzruszające spotkania z p. Marią Markisz i p. Antonim Haniewiczem - Polakami, których przodkowie przybyli tutaj pod koniec XIX w. w poszukiwaniu lepszego życia.

Wyjazd okazał się udany, a projekt znajduje się w kolejnej fazie realizacji.

DSC 1492

Podczas międzynarodowej debaty w Instytucie Pedagogicznym w Tomsku

DSC 1989

Spotkanie z p. Antonim Haniewiczem w syberyjskim Białymstoku

p Maria

Podczas spotkania z p. Marią Markisz we wsi Białystok w obwodzie Tomskim

DSC 1995

Fundamenty spalonego kościoła we wsi Białystok na Syberii

Laureaci konkursu ,,MOJA MAŁA OJCZYZNA”

LogoMiło nam poinformować, że komisja konkursu "MOJA MAŁA OJCZYZNA" dokonała wyboru najlepszych prac i niniejszym ogłasza listę Laureatów:

 

 

1. Jacek Krzysztof Ćwik SP 34
2. Krzysztof Dakowicz SP 47
3. Bartosz Godlewski SP 47
4. Milena Janucik SP 3
5. Borys Kosior SSP 3
6. Zuzanna Łapińska SSP 3
7. Patrycja Łoskot SP 5
8. Mateusz Młynarczyk SSP 3
9. Jakub Przeździecki SSP 3
10. Julia Siewko SP 5
11. Kinga Trojanowska SSP 3
12. Hanna Urwan SSP 3
13. Wiktoria Wojciulik PG 18

Gratulujemy i zapraszamy Laureatów oraz ich Nauczycieli 19.10.2018 r. (piątek) na godzinę 9.00 do SP 5 na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród.