obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Zebrania klas I-VIII oraz konsultacje

 

Zebrania wychowawców klas z rodzicami - klasy I-III szkoły podstawowej

11.12.2019 r. , godz. 17.15

17.00 w stołówce szkolnej  spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami z trójek uczniów klas I-III


Przydział sal:

IA- s. 6
IB - s. 3
IC - s. 1
II A - s.5
II B- s.4
II C - s.51
II D - s.2
III A - s.52
III B - s.53
III C- s.54
III- D - s.55

 

Zebrania wychowawców klas z rodzicami - klasy IV-VIII szkoły podstawowej
10.12.2019 r. , godz. 17.30-18.00

W stołówce szkolnej o godz.17.15 spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z dyrektorem.


Przydział sal:

IVA- s.A
IVB - s.105
VA - s.63
VB - s.54
V C - s.56
VD  - s.104
VE  - s.106
VF  - s.55
V G i VIG- S.114
VI A- s.103 - zebranie odwołane (nauczyciel na zwoln. lek.)
VI B - s.52
VI C - s.120
VI D - s.101
VI E - s.118
VI F- s.112
VII A-s.5g
VII B-s.102
VII C- s.53
VIII A-s.119
VIII B-s.62
VIII C- s.51

KONSULTACJE

Przydział sal na konsultacje z rodzicami uczniów klas IV-VIII
w dn. 10.12.2019 w godz. 18.00-19.30

sala nauczyciele
51/I piętro T.Walczuk –j.polski
52/I piętro J.Romanowicz - matematyka
53/I piętro

A.Iwanicka-j.angielski

B.Buńko –historia

54/I piętro

E. Bazyluk - j.polski

K.Sztok-j.polski

55/I piętro

W. Kolosa - geografia

A.Bielska-matematyka                        

56/I piętro

A.Bujnowska –religia

J.Szwatro-religia

62/I piętro E. Sorkowska –plastyka;                      
63/I piętro

M. Łupińska –technika

M. Narożna- j.angielski

112/II piętro

J. Okrasiński –informatyka

Cz. Spisak -technika

101/II piętro U.Skiepko -matematyka  
102/ II piętro P.Jurczykowska -j.polski
103 II piętro A.Łopienska - matematyka - nauczyciel nieobecny (zwoln. lek.)
104 /II piętro S.Lange- j.polski
105/II piętro A. Michalczuk - matematyka
106/II piętro A.Antczak-historia wdż
119/II piętro

L.Rode-biologia, przyroda

E.Radziwońska -j.niemiecki

120/ II piętro A.Grelecka -j.angielski
Sala 5-II piętro M.Andraszek-j.angielski
Sala A –II piętro obok sali 5) R.Pawlak-j.angielski
Sala 114/II piętro J.Piesiecka - chemia
Sala 118 II piętro A.Kużel-Rzepniewska -fizyka
Pokój pedagogów -II piętro Ł.Herbaczewski, J.Karwowska
Sala katechezy prawosławnej/ II piętro

Helena Dobosz-religia

Anna Anszczak- religia

Gabinet wicedyrektora -parter A. Sasinowska-przyroda, biologia
Gabinet wicedyrektora- I piętro A.Rynkiewicz-j.polski
Pokój nauczycielski E.Rusinowicz-j. rosyjski, B.Wnorowska-edb, wdż, B.Breczko-muzyka, nauczyciele   wf: B.Wierzchucka, A.Tryburska   M.Beń , M.Szerszenowicz, T.Kujawa
biblioteka

M.Serokin- historia, wos

Trenerzy i wychowawcy klas sportowych: P.Matys, K.Makowski, B.Jurkowski

XIII edycja Konkursu Kolęd i Piosenki Świątecznej „Niech kolęda się niesie po świecie”

pios swiateczna

6 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku odbyła się XIII edycja Konkursu Kolęd i Piosenki Świątecznej „Niech kolęda się niesie po świecie”.

 

 

Miło nam poinformować, iż uczennice wchodzące w skład zespołu „Ukulele Band” zdobyły III miejsce w kategorii zespoły i chóry. Wykonały z akompaniamentem ukulele dwie kolędy „Christmas tree” oraz „Każdy dom świętości pełen”.

 

Gratulujemy sukcesu, opiekę muzyczną nad zespołem sprawuje Pani Katarzyna Breczko.

 

I miejsce w Miejski Konkursie Plastycznym „Patroni Białegostoku”

hubertksawery26.11.2019r. w Domu Kultury Śródmieście przy ul. Malmeda 17 odbył się wernisaż prac nagrodzonych w konkursie „Patroni Białegostoku”. Uczniowie naszej szkoły , na zajęciach koła plastycznego wykonali portrety ostatniego prezydent RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowski, prezydenta miasta w latach 1934-39 Seweryna Nowakowski oraz Feliksa Filipowicza - pierwszego prezesa Rady Miasta z okresu międzywojennego. Konkurs został zorganizowany, ponieważ rok 2019 jest rokiem tych trzech ważnych dla historii naszego miasta postaci. I miejsce w tym konkursie zajął Hubert Dębicki z klasy VI C Wyróżnienie przyznano Ksaweremu Baczewskiemu z klasy VI A.

Serdecznie gratulujemy młodym artystom. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace Kesjii Wigłasz z IV A, Zuzanny Zahorowskiej z IV B, 

Jessici Bayraktar z VI A, Natalii Lewoc z VI A, Vanessy Bayraktar z VI A, Adriana Truchel z V F, Julii Kukowskiej z VI A, Zuzanny Kuderewskiej z V c i Mai Kościukiewicz z V c.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Elżbiety Sorkowskiej.

Wieczór „Poezji i pieśni patriotycznej” w Kościele Pod Wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej

24 listopada 2019 r. w Kościele Pod Wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej odbył się już po raz drugi „Wieczór poezji i pieśni patriotycznej” . W tym roku „patriotyczne śpiewanie” przenieśliśmy ze szkoły do miejsca , gdzie jeszcze większa grupa odbiorców mogła w nim uczestniczyć. Po niedzielnej Mszy Świętej zabrzmiały wiersze o „jesiennej zadumie” o przemijaniu i czasie „pochylenia głowy nad przeszłością”. Uczniowie recytowali wiersze Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Władysława Broniewskiego, Wisławy Szymborskiej. Między wierszami wykonane zostały pieśni patriotyczne te najbardziej popularne – „Marsz Pierwszej Brygady”, „Przybyli ułani pod okienko” , a obok nich „W południe’ Kazimierza Grześkowiaka , „Kantyczka z lotu ptaka” Jacka Kaczmarskiego Wieczornicę prowadzili: Hanna Pasik i Krzysztof Trofimiuk z kl. VIII B Wiersze recytowali : Maja Lewocka – VIII B, Emilia Trębicka – VIII b, Piotr Modzelewski – VIII B, Dominika Anchimiuk VIII B Wystąpił chór szkolny pod dyrekcją pani Katarzyny Beczko. Na uroczystości zaśpiewała absolwentka naszej szkoły – Olga Sorkowska – wykonała „Kantyczkę z lotu ptaka” Wieczór został przygotowany przez p. Elżbietę Sorkowską ,Teresę Walczuk

KONFERENCJA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ DEUTSCH PLUS „RAZEM DLA NIEMIECKIEGO“

IMG 20191115 105110

Dyrektor Szkoły Podstawowej NR 5 w Białymstoku Bogdan Wróbel uczestniczył w Konferencji Dla Dyrektorów Szkół DEUTSCH PLUS „RAZEM DLA NIEMIECKIEGO“, która odbyła się w 15 listopada 2019 r Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Patronem konferencji na rzecz języka niemieckiego był Instytut Goethego w Warszawie oraz Ambasada Niemiec w Polsce. Podczas konferencji dyrektorzy szkół należących do prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus) mogli wspólnie znaleźć odpowiedzi pytania: Jak wspierać nauczanie języka niemieckiego w swojej szkole? Gdzie szukać środków i możliwości? Jak pomagać nauczycielom w ich pracy? Jak najskuteczniej motywować do nauki języka niemieckiego? Wypracowane zostały również strategie i plany, zgodne z Zaleceniami Norymberskimi w zakresie wczesnej nauki języków obcych. 

IMG 20191115 134955

Pozwolą one na dialog i współpracę w poszczególnych regionach. Zaprezentowane zostały programy wymiany uczniowskiej, instytucje pośredniczące, egzaminy poświadczające znajomość języka niemieckiego oraz argumenty za nauką niemieckiego jako drugiego języka.

Opracowała: Emilia Radziwońska

 

 "Dzwoneczki z Piąteczki" - I miejsce!!!

dzwoneczki5b

''Dzwoneczki z Piąteczki "w składzie Marta Sawicka, Klaudia Karczewska, Karol Makowski, Weronika Kursa, Dominika Moraś, Wiktoria Lenczewska, Zuzanna Mordasiewicz, Jakub Lompart, Mateusz Trawiński, Mateusz Orzechowski, Kamil Gryczanowski, Aleksandra Garbar reprezentowały SP5 w X Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Poziom występujących solistów i zespołów był bardzo wysoki. Kategorie wiekowe wykonawców obejmowały dzieci w wieku przedszkolnym po młodzież powyżej lat 18. W dniu przesłuchań wykonaliśmy dwa utwory: "Niepodległa, niepokorna" i "Co to jest niepodległość?" w kategorii zespołów w wieku 8-13 lat. Jury w składzie; prof. Edward Kulikowski, mgr Cezary Kunda, dr hab. Ewa Rafałko przyznało nam pierwsze miejsce w swojej kategorii pierwsze miejsce co nas jako wykonawców i towarzyszących rodziców mile zaskoczyło. W trakcie uroczystej gali podsumowującej przegląd zespoły i wykonawcy jeszcze raz wystąpili i odebrali nagrody w postaci sprzętu nagłaśniającego szkole. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i z jeszcze większym zapałem śpiewamy.

dzwoneczki5a

 

 Należymy do sieci szkół Deutsch Plus - Projekt pod patronatem Goethe Institut w Warszawie oraz Ambasady Niemiec w Polsce.

deutsch plusOd roku szkolnego 2019/2020 Szkoła Podstawowa Nr 5 należy do prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus). Deutsch Plus, to projekt pod patronatem Goethe-Institut w Warszawie oraz Ambasady Niemiec w Polsce wspierający szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. Projekt ten przyniesie wiele korzyści dla szkoły oraz uczniów m.in.:

  • możliwość udziału w ogólnopolskim konkursie wraz z atrakcyjnymi nagrodami
  • dodatkowa godzina języka niemieckiego dla klas 7 w formie zajęć kreatywnych z języka niemieckiego
  • udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska
  • spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec
  • udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning)
  • udział w bezpłatnych lekcja Skype
  • zniżki przy przystąpieniu do egzaminów Goethe-Institut z możliwością przeprowadzenia ich bezpośrednio w szkole.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka niemieckiego Emilia Radziwońska.

"Szkoła pamięta" - podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej

szkola pamieta

Film „Legiony”

legiony filmDnia 31 października uczniowie klas 7-8 wybrali się do Kina Helios w Galerii Alfa na film "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Premiera dzieła miała miejsce 20 września 2019 roku. „Legiony” to osadzona w latach 1914-1916 opowieść o miłości, przyjaźni, marzeniach i dojrzewaniu. Zbiorowym bohaterem filmu są polscy żołnierze, którzy podczas I wojny światowej tworzyli formację będącą zalążkiem naszej przyszłej armii. Wątek miłosny został zgrabnie wpleciony w legionowy szlak bojowy: od wymarszu z krakowskich Oleandrów, aż po bitwę pod Kostiuchnówką. Przedstawiona na ekranie historia, m.in. dzięki umiejętnemu połączeniu prawdziwych wydarzeń i postaci z filmową fikcją, od pierwszych minut przykuwa uwagę widza. Wprawdzie scenariusz nie jest zawiły, ale stanowi spójną i logiczną całość, co w połączeniu ze świetnymi zdjęciami i efektami specjalnymi oraz niezłą ścieżką dźwiękową sprawiło, że film podobał się młodzieży.

Spektakl "Chemiczna zmiana nastroju"

chmiczna zmianaDnia 7 listopada 2019r. uczniowie klas 7a i 7c udali się na spektakl profilaktyczny, pt.: "Chemiczna zmiana nastroju" przygotowany dla młodzieży i pedagogów, a wystawiany w auli Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku. Sztuka poruszała problemy młodego człowieka: samotność, niezrozumienie, problemy w szkole i domu, uzależnienie. Aktorzy z teatru „Madame” w niezwykle interesujący sposób, przy pomocy tekstu, obrazu i piosenek przedstawili zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych.

chmiczna zmiana2

Przedstawienie przeplatane było prelekcjami na temat szkodliwości działania środków psychoaktywnych, ich negatywnych skutków oraz odpowiedzialności prawnej.

Opiekunowie grupy: Małgorzata Andraszek, Aneta Michalczuk