VIII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP Nr 5 w Białymstoku

szachPodczas zimowych ferii 22 stycznia 2018 r w naszej szkole rozegrany został już VIII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP Nr 5 w Białymstoku. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 10 minut na każdą partię, plus pięć sekund za każde wykonane posunięcie. W zawodach udział wzięło 18 uczniów. Najbardziej cieszy fakt, że aż dziesięcioro uczestników było z klasy I d, w której prowadzona jest innowacja pedagogiczna pt. „Edukacja przez szachy – nauka wsparta rozwijaniem kompetencji z matematyki i języka angielskiego”. Rywalizacja przebiegała w bardzo spokojnej i miłej atmosferze. Choć nie wszyscy byli zadowoleni z ostatecznego wyniku to jednak turniej ten należy zaliczyć do udanych. Pierwsze miejsce zajął Burak Krystian z Sokółki z dorobkiem 6 pkt. Na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy III c Bartosz Trochimczuk również z sześcioma punktami. Mimo, że Bartosz pokonał w piątej rundzie zwycięzcę turnieju to jednak nie udało mu się go wyprzedzić – Krystian do końca zachował minimalną przewagę 0,5 pkt wartości pomocniczej. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy I d Oliwier Sienicki z dorobkiem 4,5 pkt. Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie: http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_418/