Wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych

logo pg19Z wszystkich części egzaminu gimnazjalnego uczniowie średnio napisali lepiej niż w województwie i w kraju, z pięciu części egzaminu osiągnęli wyniki wyższe niż średnia w mieście. Na tle wyników ogólnopolskich najlepiej gimnazjaliści napisali egzamin z matematyki na 67% i historii na 68%– zajmując VIII stanin, czyli przedział wyników bardzo wysokich, a z przedmiotów przyrodniczych na 64%-VII stanin, czyli wynik wysoki. Średnia z języka polskiego to 71%, a z języka angielskiego 75%. Wśród uczniów są osoby, które mogą pochwalić się 100% wynikiem z egzaminu i są to zarówno nasi laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych zwolnieni z egzaminu, jak i ci, którzy egzamin pisali. Serdecznie gratulujemy!