XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. ”Пушкин и другие поэты золотого века русской поэзии”

piotr 1924 kwietnia odbyła się XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt.: „Пушкин и другие поэты золотого века русской поэзии”, organizowanego przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe w Polsce oraz Uniwersytet w Białymstoku. Konkurs został objęty honorowym patronatem Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie.

Naszą szkołę reprezentowali uczeń klasy VI Piotr Modzelewski oraz uczniowie klas VII – Krzysztof Trofimiuk i Maksym Kavetski.

Piotr Modzelewski otrzymał tytuł laureata I miejsca w kategorii szkół podstawowych, Maksym Kavetski otrzymał nagrodę wyróżnienia w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

maks 19