Wojewódzki Konkurs Poezji Religijnej w Językach Słowiańskich

konk poezji rel 19 b11 maja odbyła się XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej w Językach Słowiańskich. Celem konkursu była popularyzacja twórczości religijnej w językach słowiańskich oraz poznawanie Boga poprzez piękno poetyckiego słowa. Błogosławieństwa na zorganizowanie konkursu udzielił Jego Ekscelencja Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański.

Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze w językach słowiańskich (polskim, rosyjskim, białoruskim oraz ukraińskim). Utwory w języku rosyjskim zaprezentowali uczniowie naszej szkoły - Kamil Dudar, Krzysztof Trofimiuk i Piotr Modzelewski, którzy otrzymali w konkursie nagrodę wyróżnienia oraz uczeń klasy VII Maksym Kavetski, który zajął III miejsce w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum.

Gratulujemy!

konk poezji rel 19