obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Podsumowanie II edycji projektu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” „Razem dla Edukacji” współfinansowanego przez MEN

W dniach 21-22 października 2019 r. odbyła się międzynarodowa konferencja ewaluacyjna, będąca podsumowaniem II edycji projektu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” „Razem dla Edukacji” współfinansowanego przez MEN w ramach konkursu „Rodzina Polonijna”. Wzięli w niej również udział koordynatorzy projektu przeprowadzonego w poprzednim roku szkolnym w SP 5 zatytułowanego „Białystok - szlakiem dwóch miast w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę” . Byli to: p. Agnieszka Bielska, p. Barbara Buńko i p. Wiesława Kolosa oraz p. dyrektor Bogdan Wróbel.

Konferencję otworzyli Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski oraz prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski.

Konf1

Gości przywitała również Pani Prezes Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Anna Kietlińska, która podsumowała II edycję projektu. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele z Polski i placówek partnerskich z takich krajów jak: Katar, Hiszpania, Białoruś, Litwa, Szkocja. Następnie przedstawiciele szkół, w tym p. dyrektor Bogdan Wróbel, odebrali z rąk ministra certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

 

Konf2

W dalszej części konferencji odbyły się wykłady i warsztaty kolejnych gości oraz omówiono metody edukacyjne stosowane w projekcie. Konferencja odbywała się w Archiwum Państwowym w Białymstoku a towarzyszyła jej wystawa podsumowująca II edycję projektu „Razem dla Edukacji”.

 

Konf3

Wśród zdjęć znalazły się również fotografie z naszego projektu. Drugiego dnia w Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się wizyta studyjna.