obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Trening pływacki klasy 3a

Pływanie to bardzo pożyteczna umiejętność, która pozwala nam korzystać z dobrodziejstwa wody. Ruch w wodzie pozytywnie wpływa na nasz kręgosłup i stawy, ponieważ odciążamy go, a ciało staje się lżejsze. Klasa 3a podczas treningu pływackiego na basenie – zrelaksowana i odprężona. Pozdrawiamy wszystkich uczących się pływać!

 

IMG 3525 Kopiowanie

IMG 3533 Kopiowanie

Dzień Kropki

15 września obchodzone jest ważne święto kreatywności, wiary w siebie i odwagi. Jest to "Międzynarodowy Dzień Kropki". Jego celem jest przekazanie dzieciom, że warto wierzyć w siebie i swoje możliwości, odkrywać ukryte talenty i znaleźć w sobie mocną stronę. Uczniowie klasy 1c usłyszeli o tym dniu po raz pierwszy, jednak inicjatywa bardzo przypadła im do gustu i z wieloma pokładami kreatywności, stworzyli swoje własne kropki. Teraz z pewnością będą pamiętać, że każdy z nas jest inny i... wyjątkowy.

 

IMG 20190917 110811 Kopiowanie

Bezpieczna droga do szkoły

We wrześniu, do klas pierwszych przybyli ciekawi goście. Były to panie na co dzień pracujące w Straży Miejskiej. Podczas spotkania, wspólnie z uczniami przypomniały podstawowe zasadu ruchu drogowego. Od tej pory z pewnością każde dziecko będzie dobrze pamiętać, jak wygląda znak "przejście dla pieszych", jaki kolor sygnalizatora uprawnia nas do przejścia przez jezdnię oraz jak należy postępować, aby codzienna droga do szkoły była bezpieczna. 

 

IMG 20190911 084709 Kopiowanie

Ciekawe opowieści...

20190218 114624 2Czasami klasę IIIa odwiedzają rodzice lub dziadkowie i głośno czytają fragmenty swoich ulubionych książek. Zdarza sie, że prowadzą zajęcia. Pan Tomasz Wigłasz - tata jednej z uczennic, pochodzi spod Cieszyna i dlatego opowiedział dzieciom o śląskiej ziemi. Przygotował piękną prezentację multimedialną o największych miastach Śląska i położeniu geograficznym regionu. Zapoznał z legendą ,,o Studni Trzech Braci", która opowiada, jak założono Cieszyn. Było mnóstwo ciekawostek, niespodzianek i w ogóle .... super!

Dzieci były zachwycone. Panie Tomaszu, dziękujemy i prosimy o jeszcze 

 

 

Skok na sok!

W ramach prowadzonej innowacji, klasa 1c postanowiła z pomocą pani Marzeny i pana Maćka - rodziców ucznia, zrobić skok na sok! Były to dwa dni zdrowego odżywiania i nauki produkowania zdrowych soków warzywno - owocowych. Dzieci uczyły się jak  i z czego można wykonać nie tylko pyszne ale i zdrowe koktajle. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Gama produktów była nieskończona tak jak apetyt młodych degustatorów a cudowne zapachy rozchodziły sie po całej szkole! Mniammm...

soki

"Ślubuję być dobrym Polakiem..."

Klasy pierwsze juz po ślubowaniu. Emocji było mnóstwo, wzruszenia też nie zabrakło.

Nie ma się co dziwić! Przecież to już naprawdę poważna sprawa - pierwszaki oficjalnie zostały przyjęte w szeregi społeczności szkolnej.

Kochani, powodzenia na nowej drodze!

ślubowanie

Reszta zdjęć w galerii, zapraszamy.

Konkurs "Wakacyjne wspomnienia'

Kto bierze udział w konkursach ten wygrywa! Tak też się stało w klasie 1c. Aż dwa miejsca podiumowe zajęli uczniowie tej klasy: Maja O. i Oskar T. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

konkurs2konkurs3

Jesienne zapasy...

Uczniowie klasy 1c poznają dary jesieni zbierane w sadach i ogrodach. Zgromadzone okazy kosztowaliśmy, smakowaliśmy, wąchaliśmy, dotykaliśmy... To były ciekawe zajęcia, zwłaszcza, że niektórzy z nas po raz pierwszy konsumowali niektóre owoce i warzywa. Jednak prawdziwym egzaminem wytrzymałości były "zapasy" z papryką chili...

Chłopcy z radościa podjęli wyzwanie i niektórzy całkiem nieźle sobie poradzili!

warzywa

 

Zawsze bezpieczni!

Wszystkie klasy pierwsze miały okazję gościć przedstawicielki Policji. 

Panie policjantki oraz bohater kreskówki Spange Bob opowiadały o tym co zrobić aby bezpiecznie poruszać sie po ulicach, jak przechodzić przez jezdnię i co powinien posiadać, oprócz roweru, prawdziwy rowerzysta. Na koniec dzieci otrzymały specjalne, odblaskowe paski, które przyczepiły do plecaków aby być widocznym na drodze podczas powrotu ze szkoły a zwłaszcza w jesienno-zimowym czasie. 

Teraz każdy pierwszak bedzie dbał o swoje bezpieczeństwo, bo wie jak!

policja

Poznajemy historię naszego państwa

Klasa 1c chce poznawać historię naszego pieknego państwa już od najwcześniejszych lat. W tym celu udaliśmy się na specjalne zajecia do Muzeum Wojska aby odbyć magiczną podróż w czasie z "Krzysiem i Basią...". To były bardzo interesujące zajęcia. Poznaliśmy ciekawe historie, obejrzeliśmy niektóre eksponaty, przymierzaliśmy koronę i walczyliśmy mieczem, wysłuchaliśmy fragment słuchowiska o innej klasie która zwiedzała muzeum... resztę historii przedstawi nam nasza pani. Razem bedziemy poznawać wspaniałą historię w ramach innowacji "Niezła historia!".

...bo historia Polski jest naprawde niezła!

muzeum