Mali sanitariusze z klasy 2f

Uczniowie klasy 2f bardzo chętnie niosą pomoc innym i z przyjemnością uczą się nowych rzeczy w tym zakresie. W Muzeum Wojska, podczas zajęć „Mali sanitariusze”, poznali historię słynnych sanitariuszek, zapoznali się z wyposażeniem dawnych apteczek i plecaków sanitariuszy wojskowych, nauczyli się zakładać opatrunki, a także własnoręcznie wykonali wojskowe opaski medyczne.

Lubię szkołę

Uczniowie klasy 2c stwierdzili, że lubią szkołę, bo tu zawsze coś się dzieje! Lekcje mijają szybko, a czas leci niczym blyskawica. Wiela juz za nami ale przezd nami jeszcze więcej! Miło to słyszeć! Dzieciaki! Jesteście super!

klasa moja

Dyskoteka w SP5

Uczniowie klas 1-3 postanowili zorganizować dyskotekę. Przygotowali się do tego bardzo solidnie, były zaproszenia, balony, serpentyny, bufet, migajace kolorowe lampy a także własnoręcznie wybrana i nagrana muzyka. Oczywiście nie zabrakło odpowiednich kreacji i makijażu. Wszystko to sprawiło, że bawiliśmy sie rewelacyjnie i juz nie możemy się doczekać następnej!

disco w szkole

Z wizytą w Domu Spokojnej Starości

Uczniowie klasy 2c w zwiazku z minionymi Świętami Babć i Dziadków oraz Walentynek odwiedzili Seniorów w Domu Opieki Społecznej prowadzonej przez siostry zakonne. Dzieci spotkały się z dziadkami i babciami, recytowały im wiersze, śpiewały piosenki, wykonały przedstawienie pt.: "Czerwony Kapturek" a na koniec wręczyły laurki i drobne upominki. Uczniowie mogli chwilę porozmawiać z dziadkami i babciami, pytały o imiona, wiek. Seniorzy byli bardzo zadowoleni. Chętnie odpowiadali na pytania i z entuzjazmem nagradzali brawami młodych aktorów. Na koniec wspólnie schrupaliśmy pyszne czekoladowe pierniczki i obiecaliśmy, że jeszcze ich odwiedzimy. Dzieci cieszyły się, iż mogły przynieść trochę radości dla tych wspaniałych ludzi!

dom społeczny

Mały Mistrz na sankach

W ramach zajęć Małego Mistrza zdobywaliśmy sprawność saneczkarza. Między klasą 2b i 2c odbyły sie zawody saneczkarskie.  Nagroda główną był wyśmienity humor i wspaniała zabawa. Dla szczególnie uzdolnionych zawodników kilka siniaków... Zwycięzcami okazali sie wszyscy uczniowie! Takie zawody to my baaardzo lubimy!

zawody saneczkowe

Sanki dzwonią dzwoneczkami...

Uczniowie klasy 2c i 3c postanowili skorzystać z cudownej zimowej aury i wybrali się na kulig w okolice Supraśla. Gdy dobrnęliśmy do polany czekały na nas prawdziwe konne sanie, wożnice i przepiękne koniki. Jak się później okazało, były one niesamowitymi pieszczochami, bo nie tylko dawały się głaskać ale wręcz się tego domagały! Jazda saniami po ośnieżonych leśnych drogach była niezamowita. Śmialiśmy się, śpiewaliśmy zimowe piosenki i wpatrywaliśmy się w ośnieżony las niczym baśniową krainę. Po kuligu piekliśmy kiełbaski, piliśmy gorącą herbatę. Mieliśmy też czas na bitwę śnieżkową, budowanie igla i inne zabawy na śniegu. Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi, dotlenieni i ...głodni!

kulig 2

Zajęcia komputerowe

Zajecia komputerowe to jedne z najbardziej ulubionych zajęć. Uczniowie uczą sie obsługi komputera, wyszukiwania w internecie ciekawostek. Tym razem uczyliśmy się rysować... przecież rysować można również na komputerze!informa

Pasowanie na rycerza

Uczniowie klasy 2c bardzo chetnie uczestniczą w zajeciach edukacyjnych w Muzeum Wojska. Tym razem poznaliśmy rycerski fach. Odbyło się uroczyste pasowanie na rycerza a każdy z nich odebrał pas i miecz oraz w opiekę piekną księżniczkę. Następnie odbył sie pokaz umiejętności rycerskich. Zbudowaliśmy wieżę w której uwięziliśmy księżniczkę, zaś rycerz musiał ją bohatersko uwolnić, tor przeszkód okazał się też nie lada wyzwaniem, a na koniec musieliśmy zaprojektować i wybudować, wprawdzie z klocków, własny zamek rycerski. Bawiliśmy sie doskonale, czas miną szybciutko. Każdy z chłopców dokładnie poznał zasady kodeksu rycerskiego i zaczął go stosować na codzień.

rycerze