Młodzi dla wolności

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

"Młodzi dla wolności", to konkurs ogłoszony przez Kancelarię Prezydenta RP (zobacz) we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania najnowszej historii Polski: historii przełomu roku 1989 oraz przemian, które nastąpiły w jego wyniku.

Równolegle realizowany jest projekt o podobnej tematyce „Solidarna szkoła”(koordynatorzy projektu Monika Serokin nauczycielka historii i Teresa Walczuk nauczycielka języka polskiego, opiekunka Samorządu Uczniowskiego ). Niektóre działania wykonywane są w ramach obu projektów – „Jeden dzień w szkole PRL”.

Projekt "Młodzi dla wolności" jest realizowany przez kl. VC z opiekunami p. M. Serokin oraz p. M. Szorc.

Blog projektu