obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Turniej Mistrzów

 

Turniejem finałowym tzw. „Turniejem Mistrzów” w sobotę 30 maja 2015 roku zakończyły się rozgrywki XX Jubileuszowej Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Wszystkie turnieje przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Łącznie odbyło się 8 edycji ligi szkolnej. Wyjątkiem był finał, do którego awansowało sześciu najlepszych zawodników z każdej grupy wiekowej. Turniej ten został rozegrany systemem kołowym.

W całorocznych zmaganiach wzięło udział łącznie 476 zawodników. Uczniowie reprezentowali 86 placówek oświatowych, w tym: 15 przedszkoli, 50 szkół podstawowych, 12 gimnazjów i 9 szkół ponadgimnazjalnych.

W klasyfikacji generalnej wśród szkół podstawowych zajęliśmy 10 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Kozłowski, Małgosia Dylnicka, Tycjan Baczar, Mateusz Feszler, Sebastian Skiepko, Jan Dylnicki, Paweł Poźniak, Oskar Topolewicz, Adam Akkermans, Szymon Cymbor, Mikołaj Socik, Eliza Chenclewska oraz Zosia Rynkiewicz.

Najlepszymi zawodnikami z naszej szkoły okazali się Paweł Kozłowski, który zajął III miejsce w w klasyfikacji generalnej w kategorii chłopców do lat 13 oraz Małgorzata Dylnicka, która w kategorii dziewcząt do lat 8 zajęła VI miejsce. Oboje zagrali w sobotnim Turnieju Mistrzów. Paweł potwierdził III miejsce, a Małgosi udało się awansować na miejsce V. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do gry w przyszłorocznych rozgrywkach ligi szkolnej.

Szczegółowe rezultaty poszczególnych rund Ligi Szkolnej znajdują się na witrynie turniejowej www.chessarbiter.com oraz na stronie Podlaskiego Związku Szachowego http://www.podlzwszach.net/index.php?id=wyniki