obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Brązowy medal w Finale Igrzysk Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego w Szachach.

SAM 5357 1

    W dniu 03 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach rozegrany zostały Finał Igrzysk Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego w Szachach. Do finału awansowały po dwa najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców z każdej grupy półfinałowej, w sumie po osiem drużyn.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie Martyna Trochimczuk, Małgorzata Dylnicka, Zofia Rynkiewicz oraz Gabriela Spisak. W październiku wywalczyły awans do finału zajmując drugie miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku. Turniej rozegrany został na dystansie 7 rund tempem 10 minut na całą partie dla każdej zawodniczki oraz dodatkowo po 5 sekund za każde wykonane posunięcie.

Zawody zostały przeprowadzone w formie drużynowej systemem gry kołowym, czyli każdy zespół rozegrał mecz ze wszystkim pozostałymi drużynami. W pierwszej rundzie dziewczyny poniosły porażkę 1,5 : 2,5 z jednym z faworytów tych zawodów SSP 4 PTO Białystok. W drugiej rundzie po zaciętym pojedynku nastąpił remis 2 : 2 z SP Nr 11 Suwałki – jak się później okazało zwycięzcą tych zawodów. Kolejne rundy to już seria zwycięstw. Pierwsze zwycięstwo odniosły z SSP Supraśl 3 : 1. W czwartej rundzie po zaciętym pojedynku dziewczyny pokonały 2,5 : 1,5 wyżej notowaną w rankingu SP Nr 7 z Suwałk. W kolejnych trzech rundach mecze zakończyły się 3 : 1 na naszą korzyść. Najpierw Pokonały SP Nr 9 z Łomży, potem SP Drozdowo a w ostatniej siódmej rundzie SP z Zabudowa. Tak dobrego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Dziewczęta zagrały fantastycznie a przy odrobinie szczęścia mogły zająć drugie miejsce. W ostatniej rundzie zagrały ze sobą się dwa najlepsze zespoły SSP 4 PTO z Białegostoku oraz SP Nr 11 z Suwałk. Po cichu kibicowaliśmy drużynie z Suwałk, gdyż jej zwycięstwo dawało nam drugie miejsce. Niestety mecz zakończył się remisem 2 : 2. Ostatecznie SP Nr 11 Suwałki zajęły pierwsze miejsce, SSP 4 PTO Białystok drugie miejsce a my brąz.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6558/results.html?l=pl&tb=202_

galeria zdjęć https://goo.gl/photos/hP6ZqBFXDe18f2WK6