obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Przyjaciele Zippiego

przyjaciele ziMija kolejny tydzień z sympatycznym patyczakiem. Program profilaktyczny, który kierowany jest do młodszych dzieci stał się stałą częścią wtorkowego dnia. Nigdy dosyć rozmów o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi w sytuacjach "kryzysowych". Uczymy się mówić o uczuciach, a doskonale wszyscy wiemy, że to trudna sprawa. Okazywanie szacunku innym, przestrzeganie zasad zgodnego współżycia w grupie napewno będzie pomocne w dalszych latach życia naszych podopiecznych. Dobre relacje w domu, w szkole, mogą gwarantować sukces w życiu.  

Mali Kolędnicy

proba Wielkim przeżyciem był nasz udział w szkolnym kolędowaniu, do którego zostaliśmy zaproszeni przez jedną z organizatorek, p. Katarzynę Breczko. Występ na sali gimnastycznej przed dostojnymi gośćmi, rodzicami i babciami był wyróżnieniem i okazją do pokazania jak umiemy już radzić sobie ze stresem. Na próbie "generalnej" czuło się lekkie zdenerwowanie i ekscytację. Chcieliśmy wyglądać jak prawdziwi kolędnicy i chyba nam to sę udało. Kochane mamy miały swój udział w przygotowaniu części strojów (DZIĘKUJEMY!). Na żywo daliśmy z siebie wszystko...co najlepsze, bo naszą radość. Kolęda "Świeć gwiazdeczko" popularnego zespołu Arka Noego musiała wybrzmieć radośnie! W takim samym nastroju wracaliśmy do swoich domów.

Mali kinomani z SP 5

kinomaniW roku szkolnym 2017/2018 oddział przedszkolny przy wsparciu p. Justyny Piesieckiej (ze szkolnej świetlicy) uczestniczy w cyklicznych seansach filmowych w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie "Forum". Bez wątpienia są to obrazy, po których trzeba uwagi i rozmowy, gdyż poruszają one bardzo ważne tematy:emocji, przyjaźni, odpowiedzialności, czasem straty... Zaskakujące są spostrzeżenia i dojrzałe refleksje "zerówkowiczów". W dobie kina rozrywkowego, gdzie akcja, efekty specjalne spłycają przekaz kierowany do dzieci, warto poświęcić czas na trochę inne filmy i problemy w nich opowiadane

Olimpijka Przedszkolaka

P6013416
Dnia 1 czerwca uczestniczyliśmy w, zorganizowanych w SP nr 5 przez wychowawczynie z Przedszkola Samorządowego Nr 21 „ Na Bojarach”, zawodach sportowych Olimpijka Przedszkolaka. Każdą grupę reprezentowało pięcioro dzieci. Każde dziecko wspierał jeden rodzic. My też wystawiliśmy silną drużynę. Konkurencje były wesołe i pomysłowe. Wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsce, pamiątkowy medal i dyplom.  

 

 

 

Czytaj więcej: Olimpijka Przedszkolaka

Piknik w skansenie

P5303378
Dnia 30 maja pojechaliśmy z klasą II a do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na zajęcia edukacyjne pn. „ Zabawy i zabawki naszych dziadków”. Pod okiem instruktorów wykonaliśmy proste zabawki- kukiełki z drewnianych łyżek i papierowe latawce. Zobaczyliśmy etapy powstawania kolorowych lizaków odpustowych. Zwiedziliśmy też wystawę dawnych zabawek. Podczas wycieczki mieliśmy możliwość kupienia lizaków oraz zabawy wśród zabytkowych chat.

 

 

Czytaj więcej: Piknik w skansenie

Wycieczka do Straży Pożarnej- 18 maja 2017 r.

P5183324
Kolejną naszą wspaniałą wyprawą była wycieczka do Straży Pożarnej. Na miejscu spotkaliśmy miłych strażaków, którzy oprowadzali nas po budynku Straży. Pokazywali wozy strażackie i ich wyposażenie oraz pomieszczenia, w których strażacy odpoczywają i przygotowują posiłki. Pozwolili nam wejść do wozu oraz do wieży, w której przechowywane są węże strażackie. Kto wie, może któryś z nas zostanie w przyszłości dzielnym strażakiem. 

 

 

 

Czytaj więcej: Wycieczka do Straży Pożarnej- 18 maja 2017 r.

W Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

P2213126
Dnia 21 lutego zwiedziliśmy z klasą II a Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze działające na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy przewodników, którzy opowiadali na temat zgromadzonych eksponatów. Podczas wycieczki zwiedziliśmy m.in. ekspozycje prezentujące przyrodę rejonów polarnych, przyrodę północno- wschodniej Polski i faunę mórz podzwrotnikowych. Dodatkową atrakcją tego dnia była też możliwość podziwiania nowoczesnych budynków kampusu.  

 

Czytaj więcej: W Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Babcie i dziadkowie w zerówce

P1203054
Słowa miłości, wdzięczności i podziękowań usłyszeli rodzice naszych rodziców podczas spotkania, które odbyło się z okazji Dnia Babci i Dziadka w sali zerówki dnia 20 stycznia 2017 r.. Szanowni goście obejrzeli, przygotowaną przez kochające wnuczęta, piękną inscenizację oraz wzięli udział w wesołych konkursach. Raczyli się też słodkościami przygotowanymi przez nasze mamy. To był miły i niezapomniany wieczór.  

 

 

 

Czytaj więcej: Babcie i dziadkowie w zerówce

W Fikolandzie

P1203028
Dnia 20 stycznia wybraliśmy się z klasą II a do kolorowej krainy radości, do Fikolandu. Po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznej zabawy, rozbiegliśmy się po pomieszczeniu, by móc nacieszyć się jak największą ilością atrakcji, które oferuje Centrum. Z ogromną radością nurkowaliśmy w kulkach, pokonywaliśmy przeszkody w labiryncie lub skakaliśmy na dmuchanym zamku. Oprócz tego uczestniczyliśmy w wesołych konkursach i zabawach. Było świetnie!

 

 

 

Czytaj więcej: W Fikolandzie

Nasz laureat

20161220 102632
Dnia 7 grudnia nasz kolega- Jakub Spisak udał się do MDK, by wziąć udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym w ramach Mikołajkowej Gali Przedszkolaków 2016. Tak pięknie zaprezentował wiersz Bronisławy Ostrowskiej „ Gwiazdka”, iż został nagrodzony i wystąpił po raz drugi podczas koncertu laureatów, który odbył się 20.12.2016 r.

Kubę przygotowywała Pani Ewa Malinowska.